top of page
IMG_7165_edited.jpg

Katarzyna Stańczyk

Terapeuta Pedagogiczny

O mnie

Ukończyłam Uniwersytet Śląski w Katowicach Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie Kierunek:  Pedagogika – zintegrowanej edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego z językiem niemieckim. Ponadto odbyłam kilka kursów. Były to między innymi:            

Kurs kwalifikacyjny z zakresu terapii pedagogicznej, kurs kwalifikacyjny z zakresu zarządzanie oświatą, kurs kwalifikacyjny z zakresu Oligofrenopedagogiki. Wszystkie trzy w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM”  w Bielsku – Białej. W Instytucie Edukacji Terapeutycznej: Trening Umiejętności Społecznych oraz intensywny kurs Akademii Dyplomatycznej niemieckich i austriackich instytucji w Wiedniu 

Dyplom: Austriacki Dyplom Niemieckiego poziom B2 (poziom IV z V)

 

Praca z dziećmi to przede wszystkim moja pasja. Lubię patrzeć jak stają się coraz bardziej samodzielne i jak nabywają nowe umiejętności. Uśmiech na twarzy dziecka wynagradza  starania, motywuje do dalszego działania i  utwierdza w przekonaniu, iż świadomie wybrana droga zawodowa jest tą właściwą wynikającą z potrzeby serca. W pracy z dziećmi wykorzystuję całe swoje doświadczenie zdobyte drogą zawodową oraz wiedzę wyczytaną z fachowej literatury i nabytą na warsztatach, oraz kursów metodycznych.  W relacji z dzieckiem ważny jest dla mnie wzajemny szacunek,  życzliwość, zaufanie i zaangażowanie dzięki temu szereg działań w terapii pedagogicznej pozwala stymulować rozwój dziecka w sferach wymagających wsparcia, wyrównywania,  korygowania i eliminowania trudności, a także przyczyn niepowodzeń przedszkolnych.

bottom of page