Dlaczego My?

IMG_20191013_174152_843.jpg

Jeżeli jeszcze z jakiegoś powodu o nas nie słyszeliście, to poniżej przedstawimy Wam całą masę powodów dla których Wasz słodziak i Wy drodzy rodzice, powinniście jak najszybciej zawitać w nasze progi!

Czy wyobrażacie sobie miejsce zrealizowane w sposób absolutnie bezkompromisowy? Gdzie wiatr powoli przetacza się przez łąki i lasy, a twoje dziecko rozwija się w spokoju i ciszy? Większość znanych nam placówek edukacyjnych tworzona jest w oparciu o pewne ograniczenia, budowlane, widokowe, dojazdowe czy inwestycyjne, dostosowuje się je do miejsca, które już istnieje. W naszym przypadku czegoś takiego po prostu nie ma i nigdy nie będzie. Budynek na miarę 21 wieku z wszystkimi możliwymi udogodnieniami i w 110% nowoczesny!? Jasne! Przepiękny widok ze szczytu góry na otaczające nas pasma gór? Robi się! Przeogromne okna tak aby twoje dziecko mogło cały dzień podziwiać szczyty w cudownej estetyce naszego regionu i wnętrz? No problem! Las i cudowne pola wokół? Pewnie!

No i oczywiście dojazd, jesteśmy tuż obok zjazdu z drogi ekspresowej S1 w Przybędzy/Węgierskiej Górce, 3min od Żywca i 15min z Bielska - Perfekcyjny dojazd z całego naszego regionu!

20200412_154124.jpg

Oczywiście, lokalizacja i architektura to wiśieńka na torcie, a w książce liczy się nie tylko okładka :)

Nasi podopieczni oprócz standardowego programu przedszkolnego realizować będą również masę niesamowitych i ciekawych aktywności, nabywać przydatnych umiejętności oraz poznawać świat na przeróżne sposoby. Podzieliliśmy je na cztery najważniejsze bloki:

1. Natura i Przyroda - Nasze placówki jako jedyne w Polsce (!) i jedne z dosłownie kilku w Europie znajdują się na liście placówek zrzeszonych w NATURAL START ALLIANCE. Jest to bardzo prestiżowy program, który skupia instytucje o bardzo wysokim poziomie nauczania, w których dzieci od najmłodszych lat obcują z naturą, uczą się szacunku do zwierząt i roślin, a także o tym jak się nimi opiekować, oraz obcują z nimi przez 4 pory roku w maksymalnym, aktywnym wymiarze czasu. W naszych placówkach Wasze dzieci będą posiadać własne zwierzęta i uprawy niespotykane nigdzie indziej. Będą uczyły się jak zachowywać się i odnaleźć w lesie i nie tylko. Zajęcia z ogrodnikami, zielarzami, rolnikami, pasterzami oraz ekspertami od survivalu i bushcraftu nie będą jednorazowym wydarzeniem, a normą.

NS-Logo-Rev.png
naaee-logo-rev.png

2. Technika i Rozwój Naukowy - Oczywiście świat jest dużo bardziej skomplikowany i wymagający, niż tylko nasze własne podwórko i lokalne otoczenie. Nasze dzieci opuszczając nasze progi, muszą być wyposażone w podstawy, które dadzą im możliwość łatwego i spokojnego rozwoju w dalszych etapach swojej nauki. Również tego technologicznego. Od samego początku damy im to w najlepszej możliwej wersji - Robotyka, Programowanie dla Przedszkolaków, Drukowanie 3D oraz zajęcia Chemiczno-Fizyczne czy też VR, to tylko mała zapowiedź tego co będziemy wyczyniać :)

05207AB0-054D-4F2C-9CFF-C6F2AB5EAB1D.JPG
CD0D0E25-B222-486C-BE78-E20032739501.JPG
DA607419-49DD-4506-8445-CD1A36FC3CB2.JPG

3. Języki obce - Zapytacie nas co można tutaj wymyślić więcej skoro większość placówek prowadzi zajęcia z języków obcych? Odpowiedź jest banalna! My damy ci pewność, że twoje dziecko będzie umiało porozumieć się w komunikatywny sposób w obcym języku po opuszczeniu naszych murów. Jak to zrobimy? Mamy na to swoje sposoby :) A przede wszystkim, mamy do tego odpowiednie osoby - które porozumiewają się z Waszymi dziećmi tylko po Angielsku! Fajnie co?

IMG-1870.jpg
57e6c75d-3f5b-43dd-bba7-d68c756a3b8b.JPG

4. Kultura, Historia - Dodatkiem, ale ważnym i bardzo istotnym dla nas będzie obcowanie naszych podopiecznych od najmłodszych lat w zrozumieniu i poszanowaniu naszej lokalnej kultury i historii, chcemy aby byli oni świadomi tego czym jest nie tylko nasz kraj, ale i nasza mała ojczyzna - Góry. Dzieci będą poznawać lokalne zwyczaje (wszystko co związane z kulturą i historią regionu), a także język, muzykę, tradycje i geografię. Warto dodać, iż Przedszkole w Górach jest jedyną placówką folklorystyczną w Polsce!

20190602-DSC_0100.jpg
20190602-DSC_0074.jpg

Chcesz wiedzieć więcej? Zerknij do działu Zajęcia Dodatkowe :)