Monika Kurek

Praca z dziećmi to moja pasja. Nie ma nic bardziej motywującego, niż uśmiechnięte buzie dziękujące za miłość i troskę, jakie im okazuję. Postanowiłam zostać nauczycielem, aby móc pokazywać dzieciom, jak piękny jest świat. Uwielbiam słowa Janusza Korczaka „Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby zrozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało” Filozofia płynąca z tego cytatu przyświeca mi na drodze do serduszek i umysłów maluszków. Żeby więc móc niniejszą drogą kroczyć wybrałam studia na wydziale pedagogiki – Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. Kocham pracę w przedszkolu i tu chcę zostać. Przez długi czas byłam wolontariuszem w stowarzyszeniu Dzieci Serc, co nauczyło mnie dużo pokory. Pokazało również, że praca z dziećmi z niepełno sprawnościami jest nie tylko ciężka, ale i piękna. Dzięki doświadczeniu wolontariatu, stopnień magistra kontynuuję na specjalności edukacja elementarna i  terapia pedagogiczna. Chcę umieć pomagać dzieciom z trudnościami. Prywatnie jestem mamą uroczej dziewczynki. Cały wolny czas poświęcam na przebywanie z córeczką i towarzyszenie jej w poznawaniu świata. Przy okazji sama uczę się od niej każdego dnia całego mnóstwa małych, ale jakże wielkich mądrości.