Joanna Czulak

Joanna Czulak – Nauczyciel wychowania przedszkolnego

Moja przygoda z dziećmi zaczęła się dość nietypowo, ponieważ odkryłam swoje „powołanie” dzięki harcerstwu. Przez prawie 8 lat prowadziłam swoją Gromadę Zuchową, do której należały dzieci w wieku od 5 do 10 lat. To doświadczenie dało wiele cennych lekcji i pokazało mi, jaką drogę życiową powinnam wybrać. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, specjalność: opieka nad małym dzieckiem na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie oraz studia podyplomowe na kierunku Logopedia w Wyższej Szkole Administracji w Bielsku-Białej. Swoje kwalifikacje zawodowe ciągle poszerzam zewnętrznym dokształcaniem zawodowym biorąc udział w szkoleniach, kursach i webinarach. Jednymi z najnowszych, w których miałam okazję brać udział to: Usprawnianie motoryki małej – ćwiczenia ręki; Zaburzenia mowy u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym; Rola obserwacji dziecka - diagnozowanie problemów i potrzeb edukacyjnych w przedszkolu; Neurodydaktyka i neuroedukacja - jak wykorzystać ją do zmian w nauczaniu; Kompetencje kluczowe w praktyce przedszkolnej i szkolnej oraz webinar Integracja sensoryczna dziecka bez tajemnic. W kontaktach z dziećmi jestem w 100% sobą. Żartuję, śmieję się, przytulam i pocieszam kiedy trzeba :) Uważam, że tylko w miejscu, w którym dziecko czuje się bezpieczne, kochane i akceptowane będzie w stanie odpowiednio się rozwijać i w pełni korzystać ze swojego potencjału.

Pracę z dziećmi śmiało mogę nazwać moją pasją, dlatego też zaraz po ukończeniu studiów magisterskich na kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie zdecydowałam się na poszerzenie swoich kompetencji studiami podyplomowymi. Ukończyłam studia na kierunku Logopedia w Wyższej Szkole Aministracji w Bielsku-Białej. Aktualnie jestem na początku mojej zawodowej ścieżki związanej z logopedią i cieszę się, że mogę swoją świeżo zdobytą wiedzę wykorzystywać w praktyce. Z dziećmi zawsze staram się nawiązać relację opartą na zaufaniu, poczuciu bezpieczeństwa i akceptacji.