top of page
IMG-20211021-WA0161.jpg

Maciej Kupczak

Owady i Spółka

O mnie

Nazywam się Maciej i od urodzenia mieszkam na żywiecczyźnie. Swoje zamiłowanie do biologii ukierunkowałem już w liceum. W dalszym etapie edukacji ukończyłem kierunek Biologia na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie ze specjalizacją biologia z nauczaniem przyrody i chemii. Podczas studiów na ćwiczeniach terenowych z zoologii bezkręgowców, odkryłem swoją pasję, jaką są owady, a w szczególności motyle oraz straszyki i patyczaki.

Już na studiach byłem zaangażowany w różne projekty badawcze dotyczące motyli, pluskwiaków czy chrząszczy, dzięki czemu nabyłem wiele umiejętności potrzebnych do pracy w terenie, a których efekty zostały wydane w postaci publikacji naukowych, których byłem współautorem.

Dzięki wspomnianej wyżej pasji od 2012 roku jestem wykładowcą Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego, gdzie prezentowałem swoje zbiory motyli oraz kilkanaście gatunków różnych zwierząt, jakie znajdowały się w mojej hodowli.

Początkowo było to tylko zajęcie dodatkowe, ale z czasem założyłem własną działalność – Owady i Spółka.

Zapraszając mnie do Państwa placówki, zapraszacie nie tylko osobę, która z pasją opowie o świecie zwierząt, ale również dyplomowanego nauczyciela, przez co zajęcia to nie tylko ciekawe spotkanie, ale również potężna dawka wiedzy z zakresu przyrody – lekcja przygotowana metodycznie i merytorycznie.

W chwili obecnej dla Owadów i Spółki pracuje ok 50 różnych gatunków zwierząt bezkręgowych, a podczas realizacji zajęć sezonowych również jeżyk, królik oraz pisklęta.

bottom of page