Monika Caputa

Ukończyłam AWF w Katowicach na kierunku nauczycielskim ze specjalnością gimnastyka korekcyjno – kompensacyjna. Jestem instruktorką fitness, piłki nożnej, piłki siatkowej, lekkiej atletyki oraz samoobrony. Ukończyłam również studia podyplomowe z Zintegrowanej edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego na Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Doświadczenie zdobywałam wyjeżdżając na kolonie w roli wychowawcy. Były to intensywne dwutygodniowe turnusy, które dawały mi wiele radości, ale i ogromny bagaż doświadczeń. W 2018 roku rozpoczęłam pracę jako nauczyciel – wychowawca w przedszkolu. Od zawsze chciałam pracować z dziećmi i codziennie utwierdzam się w tym, że ten wybór ścieżki zawodowej był najlepszym, jakiego mogłam dokonać. Jestem osobą energiczną, uśmiechniętą i pozytywnie nastawioną do życia.  Prywatnie jestem dumną mamą dwuletniego chłopca. Macierzyństwo wiele mnie nauczyło, a syn sprawił, że stałam się jeszcze lepszym nauczycielem. Zawód ten wymaga ciągłego kształcenia i zdobywania wiedzy, dlatego rozpoczęłam studia podyplomowe na Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego na kierunku Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną (Oligofrenopedagogika), autyzmem oraz zespołem Aspergera.