Weronika Rus

Terapeuta Pedagogiczny

Studiowałam na Wydziale Humanistyczno-Społecznym na kierunku pedagogika, specjalność: wczesnoszkolna i przedszkolna na Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. W tamtym roku rozpoczęłam staż i uzyskałam stopień nauczyciela kontraktowego. Kończę również studia pedagogiczne magisterskie, specjalność: edukacja elementarna i terapia pedagogiczna. Posiadam certyfikaty ukończonych szkoleń oraz kursów:

- Motoryka mała z elementami terapii ręki.

- Bajkoterapia w pracy z grupą, metodyka - zastosowanie - inspiracje.

- Trudności w nauce i koncentracji u dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Jak sensorycznie wspierać proces nauczania?

- Zakazy, nakazy, pochwały czyli o roli kary i nagrody w relacji z dzieckiem.

- Dziecko w spectrum autyzmu - terapia i wsparcie na co dzień.

- Terapia przez zabawę/Jak w zabawie wspierać emocje i samoocenę dziecka?

- Sposoby pracy z dzieckiem nadpobudliwym.

Uśmiech na twarzy dziecka jest bezcenny. To właśnie on dostarcza mi wiele radości, najlepiej motywuje do pracy i sprawia, że czuję z niej satysfakcję oraz potrzebę dalszego rozwoju. W relacji z maluchem stawiam na wzajemny szacunek, życzliwość, zaufanie oraz zaanagażowanie. W wolnym czasie najlepiej relaksuję się ćwicząc w domu lub na zajęciach fitness. Moje zainteresowania to zdrowy i aktywny styl życia, taniec, podróże, fotografia oraz dietetyka. Lubię spędzać czas na świeżym powietrzu w górach w gronie najbliższych.