top of page
IMG_7450_edited.jpg

Anna Kubica

Logopeda

O mnie

Jestem absolwentką studiów pedagogicznych oraz studiów magisterskich z Logopedii na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Aktualnie pracuję nad specjalizacją z Neurologopedii Klinicznej na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Ukończyłam  studia podyplomowe z Oligofrenopedagogiki oraz terapii osób z Autyzmem i Zespołem Aspergera.

Posiadam uprawnienia do diagnozowania dzieci kartami KOLD (Karty Oceny Logopedycznej Dziecka). Podczas obserwacji wykorzystuję między innymi test SWM (przesiewowy test do badania zagrożenia dysleksją dzieci od 3 do 7 roku życia), AFA – skalę oraz KOSF (Karty Oceny Słuchu Fonemowego).

Do małych pacjentów staram się podchodzić holistycznie, bazując na mocnych stronach dziecka i rozwojowym nabywaniu poszczególnych umiejętności. Podczas swojej pracy wykorzystuję liczne metody, których uczyłam się w czasie studiów oraz poniższych szkoleń:

– Strategiczna metoda usprawniania realizacji fonemów w dyslalii obwodowej,

– Terapia Miofunkocjonalna I i II stopnia,

– Ankyloglosja – diagnoza wędzidełek jamy ustnej,

– Skojarzenia do mówienia,

– Kinesiotaping logopedyczny od podstaw – podejście praktyczne,

– KOLD – Karty Oceny Logopedycznej Dziecka,

– Terapia ręki i stopy I i II stopnia,

– TUS – Trening Umiejętności Społecznych.

Podczas zajęć z dziećmi wykorzystuję techniki pracy miofunkcjonalnej, różne strategie programowania języka, symultaniczno – sekwencyjną naukę czytania. Przygotowuję dzieci do zabiegu frenotomii, prowadzę masaże logopedyczne, a także terapię opóźnionego rozwoju mowy, dyslalii oraz trening słuchowy. W Przedszkolu w Górach jestem Logopedą oraz nauczycielem wspomagającym. Kocham swoją pracę i jestem dumna z tego, iż mogę dać moim podopiecznym nie tylko całe serce, ale i caly wachlarz umiejętności, które posiadam.

bottom of page